• Aktualności • Moje konto • Zasady wynajmu • Kontakt • Strona główna

Nasze Oprogramowanie możecie Państwo zamówić w sposób wygodny i szybki. Otrzymujecie Państwo profesjonalne programy, w wersji pudełkowej, wraz z dostępem do serwisu i bezpłatnymi aktualizacjami przez cały okres użytkowania programu.

Nie dla każdego jednak cena wersji pudełkowych będzie do zaakceptowania. Użytkownicy, którzy potrzebują korzystać z programów rzadziej, (np. z uwagi na mniejszą ilość zleceń) do tej pory musieli w takim przypadku zakupić program po cenie nominalnej (wersja pudełkowa - BOX) bądź zrezygnować z zakupu.

W przypadku konieczności zakupu większej ilości programów cena wzrasta, sprawiając, iż zakup może być poza zasięgiem użytkownika, szczególnie jeśli budżet przeznaczony na zakup oprogramowania jest skromny. Takie sytuacje sprawiają, iż klientowi zakup może się w danym momencie nie opłacać.

Co ma zatem zrobić użytkownik, który chce korzystać z programu w sposób legalny i nie chce przepłacać?

Dziś odpowiedź jest prosta - wystarczy skorzystać z usługi dzierżawy (wynajmu) oprogramowania!

Począwszy od lutego 2012 wprowadziliśmy dla Państwa nową usługę.
Wynajem Oprogramowania SkyRaster pozwala dzierżawić nasze oprogramowanie przez dowolny okres czasu i cieszyć się niską ceną użytkowania.

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może w sposób całkowicie legalny i wydajny realizować swoją pracę z programami, zawsze w najnowszych i najświeższych wersjach.


Jak to działa...?

W przypadku oprogramowania, często różni producenci wymagają szeregu formalności, w tym podpisanej umowy dzierżawy, zmuszającej użytkownika do zapłaty za określony okres czasu. W tym okresie użytkownik może legalnie korzystać z oprogramowania.

Jednakże ich system z reguły nie rozróżnia czy użytkownik korzysta częściej czy rzadziej, po prostu jest ustalona konkretna cena za n miesięcy, którą użytkownik musi wnosić (np. co miesiąc albo z góry za cały okres).


Jak to działa... w SkyRaster?

My rozróżniamy sytuacje, w których użytkownik może chcieć korzystać z oprogramowania rzadziej. Wiemy, iż często użytkownika do takiej formy zniechęca góra formalności związana z dzierżawą.


Dlatego też opracowaliśmy dla Państwa łatwy w obsłudze system, który umożliwia dzierżawiącemu dobranie warunków wynajmu i użytkowania tak, aby były one jak najbardziej optymalne.

System wynajmowania Oprogramowania SkyRaster działa w oparciu o pakiety wynajmu.
Pakiety umożliwiają korzystania z oprogramowania tylko w wybranych przez Klienta dniach.

Użytkownik nie jest już zmuszony do decydowania, na ile miesięcy podpisać umowę dzierżawy.

Dlaczego?

Otóż w naszym systemie można wynajmować oprogramowanie wedle indywidualnych potrzeb firmy, ot chociażby tylko na kilka dni w miesiącu. Nie konieczności zaznaczania, czy w danym miesiącu chcemy korzystać przez kilka dni, a w następnym kilkanaście.


Użytkownik po prostu zakupuje dowolną ilość pakietów, stosowną do potrzeb i za każdy dzień użytkowania (1 stanowiska na 1 programie) płaci 1 pakietem.
Opłaty są automatycznie naliczane przy pierwszym uruchomieniu programu w danym dniu, stąd też w przypadku braku uruchomień w danym dniu, pozostałe pakiety wciąż są do wykorzystania w następnych dniach.


Aby użytkownik miał jasną i czytelną sytuację - w każdej chwili ma dostęp do stanu konta, gdzie może zweryfikować na jakie programy były wykorzystane pakiety i kiedy. Saldo dostępnych pakietów oraz pełna historia ostatnich 31 dni jest zawsze dostępna dla użytkownika w postaci wygodnego panelu internetowego.


Nie ma też problemu z instalacją nowych stanowisk - instalacja programu na nowym stanowisku jest prosta (co ważniejsze - bez opłat) - zajmuje kilka minut i pozwala w sposób efektywny wykorzystać czas użytkownika.

To wszystko sprawia, iż zarządzanie grupą stanowisk i licencji nagle staje się bajecznie proste.


Do tego jeszcze dodajemy jeszcze brak zbędnych formalności. Aby móc cieszyć się możliwościami wynajmu, wystarczy założyć konto w serwisie SkyRaster.NET, a następnie zasilić je dowolnie wybraną przez siebie kwotą pakietów. Po zaksięgowaniu przez nas płatności (zwykle w ciągu 24h) użytkownik otrzymuje pakiety i może już ściągać i korzystać z dostępnego dla wynajmu oprogramowania.
Nie ma konieczności podpisywania umowy dzierżawy (umowa zostaje zawarta w postaci elektronicznej przy zakładaniu konta).


Jak bardzo to się opłaca?

Aby przybliżyć sposób ustalenia opłacalności, klient powinien zwrócić uwagę na następujące aspekty:
  • jak często będzie wykorzystywał oprogramowanie
  • ile programów jest mu potrzebnych - na ile stanowisk i na jaki okres czasu
Im więcej programów, bądź częstsze użytkowanie, tym większa opłacalność, bowiem przyznajemy rabaty w przypadku zakupu większej ilości pakietów!
Obecny po prawej stronie cennik pokazuje, iż dzień wynajmu jednego programu może się wahać od 40zł netto do 5zł netto/dzień.
Dzięki temu, klient, który potrafi umiejętnie zaplanować czas wynajmu może na tym dodatkowo zyskać. Oczywiście nie ma wymogu planowania, więc użytkownik może zamówić dodatkowe pakiety, kiedy uzna za stosowne (np. kiedy pakiety zaczną się kończyć).
Minimalną ilością możliwych pakietów do zamówienia jest 1 pakiet, choć optymalnie jest zamówić co najmniej 15 pakietów, aby móc cieszyć się dużo niższą stawką za wynajem (20zł/dzień zamiast 40zł/dzień). Zamawianie pakietów jest błyskawiczne i możliwe do wykonania z poziomu niniejszego serwisu. Użytkownik otrzymuje mailem potwierdzenie zamówienia wraz ze stosownymi instrukcjami (numerem konta do przelewu).

Ile można oszczędzić?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Dla jednych będzie to kilkaset złotych rocznie, dla innych może być nawet kilka tysięcy zł. Oczywiście najbardziej opłacalny jest zakup większej ilości pakietów.
Poniżej przytaczamy pasujące tu historie klientów:

Sytuacja:

Firma X zajmuje się badaniami betonu młotkiem Schmidta i posiada w firmie 1 komputer użytkowany przez dwóch pracowników w ramach tego samego przydziału w komputerze.
Charakterystyka pracy sprawia, iż badań jest 2-3 na miesiąc, a prace obliczeniowe z reguły zajmują 2-3 dni miesięcznie.

Kalkulacja dla wersji BOX:

Szef firmy X uważa za nieopłacalny zakup programu w wersji pudełkowej (BOX) po cenie 1600zł netto - w ciągu roku na pewno się nie zwróci.

Kalkulacja dla wersji wynajmowanej .NET

Firma zdecydowała sie na wykorzystanie 3 pakietów miesięcznie i użycie ich do wynajmu oprogramowania Młotek Schmidta N.
Dokonano następującej analizy kosztów (ceny netto):

Szef firmy X mając na uwadze, iż ma stały dopływ zleceń (przez cały rok) wybrał rozwiązanie najkorzystniejsze, tj. zakup pakietów z góry co pół roku. Firma oszczędzi w tym roku 880zł netto.


Sytuacja:

Firma Y zajmuje się badaniami gruntu i posiada w firmie 1 komputer użytkowany przez kilku pracowników w ramach tego samego przydziału w komputerze.
Charakterystyka pracy sprawia, iż badań jest ok. 15 na miesiąc, a prace obliczeniowe z reguły zajmują 10 dni miesięcznie (średnia w przeliczeniu na cały rok). Firma zajmuje się nadzorem laboratoryjnym, stąd też potrzebne są w niej co najmniej 2 programy - do analizy sitowej oraz wilgotności optymalnej.

Kalkulacja dla wersji BOX:

Dla firmy Y zakup obu programów w wersji pudełkowej (BOX) wyniesie 3364zł netto.

Kalkulacja dla wersji wynajmowanej .NET

Firma zdecydowała sie na wykorzystanie 20 pakietów miesięcznie (po 10 pakietów na każdy program) i użycie ich do wynajmu oprogramowania Labor Tech 1 (wilg. optymalna) oraz Labor Tech 2 PRO (analiza sitowa i klasyfikacja gruntu).
Dokonano następującej analizy kosztów (ceny netto):

Zarząd firmy Y wybrał rozwiązanie najkorzystniejsze, tj. zakup pakietów z góry na rok. Firma oszczędzi w tym roku aż 2164zł netto.


Jak widać, dobrym krokiem w celu ustalenia optymalnej stawki jest po prostu zwykła kalkulkacja. Doradzamy w dobraniu najkorzystniejszej konfiguracji, więc jeśli są Państwo zainteresowani zakupem bądź wynajmem oprogramowania, możemy doradzić najkorzystniejszą ofertę.

Załóż konto i zaloguj się aby rozpocząć korzystanie z usługi wynajmu i zmniejszyć swoje koszty!
© 2011-2015 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu